Thursday, June 21, 2007

Selleks korraks on JCI BBP edukalt läbi...

Suured tänud osalejatele ning toetajatele ja žüriile.

Küsisime ka suurtoetaja Ülemiste City juhataja ning JCI BBP žüriiliikme Gunnar Kobini käest, et kuidas talle konkurss meeldis ning mida ta meile järgmiseks aastaks soovitab.

1. Kuidas algas Teie koostöö Best Business Plan projekti ja JCI-ga?
[Gunnar Kobin Ülemiste City] Vestlustel ühe juhtiva IT ettevõttega sündisid kontaktid JCI juhtidega, millest arenes välja osalemine äriplaani konkursi žüriis.

2. Mida pidasite projekti juures huvitavaks ning mis ajendas kaasa lööma?
[Gunnar Kobin Ülemiste City] Ülemiste City tahaks olla noortele toeks oma ideede realiseerimisel ja seetõttu tundus meile loogiline, et võiksime jagada oma kogemusi ka äriplaanide hindamisel

3. Kuidas jäite rahule tänavuse konkursiga ning milliseid näpunäiteid jagaksite tulevastele osalejatele ja projektijuhile?
[Gunnar Kobin Ülemiste City] Konkurssi peamine probleem on osalejate nõrk ettevalmistus äriplaanide kirjutamisel. Noori tuleks juhendada, et nende ideed saaksid piisavalt hästi esitletud ning esitlemise taha ei jääks hea idee realiseerumine.

4. Milline on Ülemiste City visioon ja tulevikuplaanid?
[Gunnar Kobin Ülemiste City] Ülemiste City visioon on luua inspireeriv keskkond innovaatilistele inimestele, kes töötavad Tarka Äri tegevates ettevõtetes. Ja Targa Äri ettevõtted on need, kes hindavad teadmisi ning rajavad oma äritegevuse teadmiste ja kogemuste ekspluateerimisele. Meie plaan on saada juhtivaks ettevõtluskeskkonnaks Eestis ja meelitada selle keskkonnaga Eestisse innovaatilisi inimesi ka välismaalt.

JCI BBP 2007 konkurssi tulemused teada!

Seekord esitati äriplaane väga erinevatest valdkondadest, alustades öko valdkonnast ja meelelahutusest ning lõpetatades portaalide ja keeruliste IT-lahendustega.

Žürii valis välja kolm parimat esitatud äriplaani. Kirjutan siia kolme võitja nimed paremus järjestuses:

1. Anto Liivat
2. Ann Rosenthal
3. Peep Küngas

PALJU ÕNNE!

Lohutusauhinna (nädal aega tasuta Inshcape Motorsi autoga suvel ringisõita) loosime välja hiljem.

Püüdsime suurest suvest kinni ka võitja Anto ning rääkisime veidi juttu...

* Miks otsustasid esitada oma plaani konkursile?

Mälumänguportaali loomise mõtet tutvustasid mulle JCI liikmed Olev Rei ja Eva Truuverk ning küsisid, kas sooviksin ideega kaasa tulla. Äriplaani ei koostanud ma konkreetselt JCI konkursi tarbeks, see oli juba varem valmis, kuid JCI konkurss juhtus toimuma just sobival ajal, mistõttu mõtlesin, et miks ka mitte proovida. Samuti pidasin konkurssi heaks võimaluseks saada ettevõtlusega seotud inimestelt väärtuslikku tagasisidet ning nö testida ekspertide turmtules äriidee vettpidavust.

* Kas sa kirjeldaks ühe lausega oma esitatud äri mõtet?

Mälumäng on end televisioonis tõestanud kui üks maailma populaarsemaid meelelahutuse vorme, kuid internet neelab iga päevaga üha enam traditsiooniliste kommunikatsioonimeediumite kliente, nüüd on järjekord mälumängu käes.

* Mida sa sooviksid, et äriplaani konkurssi korraldamisel oleks teisiti?

Usun, et osalejatel oleks kindlasti kasu võimalusest äriplaani enne lõplikku esitamist züriile presenteerida, et saada esmast tagasisidet plaani lõplikuks vormistamiseks.

* Kaua oled olnud JCI liige või kui sa ei ole, kas nüüd plaanis astuda?

Ei ole JCI liige, kuid iga päevaga muutub liikmeks astumise mõte mulle sümpaatsemaks. Just inimesed kujundavad organisatsiooni näo ja minu senised kokkupuuted JCI liikmetega on olnud eranditult positiivsed.

* Miks oled valinud ettevõtja tee? On see raske? Mida soovitad teistele?

Olen enamiku oma tööelust tegutsenud ettevõtjana, nii ka täna. Ettevõtlusalast tegevust täiendab akadeemiline töö. Hindan inimestes iseseisvust, vastutusvõimet ja edasipüüdlikkust - ettevõtlus on elustiil - see ei sobi, ega peagi kõigile sobima, kuid minule ei sobi kaheksast viieni
töötamine. Kui Jaanus küsib pisut enne kaheksat õhtul viis asjalikku küsimust, millele palub hiljemalt hommikuks vastuseid, siis need vastused ta ka saab - isegi, kui selleks tuleb mereäärsest saunast välja ronida ja kahekümne kilomeetri kaugusele sõbra juurde internetiühendust nuiama sõita.
Tulemused loevad - second place is not an option.

Wednesday, June 20, 2007

Ideed, mis muudavad elu paremaks


2. mail kirjutasime siin blogis Elu paremaks muutmise konkursist.

Tänaseks on voorud peetud ning auhinnaraha jagatud.

Tööd on välja pandud virtuaalnäitusena Disainiaasta kodulehel www.disainiaasta.ee

Konkursile saabunud töödest avati näitus Uuskasutuskeskuse kaupluses UK Sisustus (asub Tallinnas Uus-Sadama 19-12).

Pildil on võidutöö "Osav helkur", mille autoriteks on Heiki Reinmann ja Veiko Tammjärv.

Auhinnaks 90 tuhat krooni.


Ilusat suve ja head ideedega tutvumist!

Tuesday, June 5, 2007

Täname esitajaid!

Täname kõiki, kes esitasid oma äriplaanid. Žürii vaatab need üle ja annab tagasisidet ning hinnangud hiljemalt 18.juuniks.
Võitjad kuulutame välja enne jaanipäeva.

Blogi jätkab ka peale võistlus oma tööd ja huviliste informeerimist.

Monday, June 4, 2007

Europe's Young Entrepreneurs 2007

Ajakiri BusinessWeek on valimas parimat 2007 aasta noort ettevõtjat - ehk siis konkurss Europe's Young Entrepreneurs 2007.

Ja sinna on nominendina jõudnud ka 2 noort tegijat ettevõtjat Eestist - Karoli Hindriks ja Sten Saar!


It's a good thing Karoli Hindriks makes hats: She wears a lot of them. She's the country manager for MTV in Estonia, a student at the Estonian Business School, an elected city council member in her hometown of Pärnu—and she's been an entrepreneur for more than five years. While still in high school, Hindriks started making fashionable knitted hats and gloves out of reflective material. She initially sold them through a company that her father owns, but in 2002 went into business for herself.

Karolist pikemalt siin.

What began as a high school class project has turned into a multinational business for Estonian university student Sten Saar. While participating in a Junior Achievement-Young Enterprise program at their high school in 2003, Saar and three classmates set up a business selling a seemingly mundane product: spiral notebooks. But the notebooks, featuring distinctive designs of mathematics and physics formulas on the inside covers, were an instant hit, with sales reaching $4,000 during the first year.


Stenist pikemalt siin.

Võtkem noortest tegusatest eeskuju!
:)